Az év ökoturisztikai élménye 2018
Nagy örömmel tudatjuk mindenkivel, hogy az Írottkő Natúrparkért Egyesület az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósággal közösen elnyerte „Az év ökoturisztikai élménye 2018” díjat Az év „együtt-élő” ökoturisztikai élménye - „Élmény a helyiekkel” kategóriában. A pályázat témája a MIÉNK ITT A RÉT, az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósággal közösen bonyolított program volt.
Külön öröm számunkra, hogy Vas megyéből 2 díjazott is van. A Szombathelyi Erdészeti Zrt, (egyesületünk alapító tagja) is díjazott lett az „Élmény korlátok nélkül” kategóriában. Nekik is szívből gratulálunk!
Bővebben:
Átadták „Az év ökoturisztikai élménye 2018” díjakatNégy kategóriában hirdettek győztest „Az év ökoturisztikai élménye 2018” díjátadón október 4-én, Budapesten Az Agrárminisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség által meghirdetett közös pályázaton 21 szervezet vett részt. Az eseményen Dr. Rácz András környezetügyért felelős államtitkár az ökoturizmus legnagyobb letéteményesének nevezte a hazánkban működő 10 nemzeti parkot.A pályázat célja az volt, hogy az ökoturisztikai létesítmények és működtetőik, illetve a programok szervezői számára lehetőséget adjon kínálatuk élményalapú megmérettetésére. A verseny így elsődlegesen a turisták által a természetben átélhető élményekre fókuszált. A cím elnyerésére többek között erdőgazdaságok, natúrparkok, nemzeti park igazgatóságok, önkormányzatok, társadalmi szervezetek, társas- és magánvállalkozások pályázhattak, több kategóriában.
Dr. Rácz András, az Agrárminisztérium környezetügyért felelős államtitkára, a csütörtökön Budapesten megtartott díjátadón arra hívta fel a figyelmet, hogy az ökoturizmus, a gazdasági érdek, valamint a védendő értékek megőrzése, és bemutatása összehangolható. A rendezvényen a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese, Dr. Gajda Tibor a minőségi turizmus fejlesztésére hívta fel a figyelmet. A pályázaton olyan kezdeményezéseket díjaztak, amelyek a maguk területén úttörők és innovatívak. Magyarország sokkal több élményt kínál annál, mint amit a Balaton vagy a hazai fürdők jelentenek. Éppen ezért nagyon fontos a természetközeli élményeket biztosító turisztikai termékek világa, ahol hangsúlyosan megjelenik az ökológiai szemlélet is – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes.
„Az év ökoturisztikai élménye 2018” díjra 21 szervezet 33 pályázatot nyújtott be. A beérkezett pályamunkákat az Agrárminisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség delegáltjaiból álló szakmai munkacsoport bírálta el. Az előzetes értékelés során a bírálóbizottság vizsgálta, hogy a pályázó létesítmények és programok mennyire felelnek meg az ökoturizmus alapelveinek, valamint a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 horizontális célrendszerének, és a Nemzeti Tájstratégia szellemiségének. A második fordulóba jutott pályázatok élményközpontúságát helyszínbejárás során értékelték. Végül négy kategóriában hirdettek győztest.
Az év „együtt-élő” ökoturisztikai élménye - „Élmény a helyiekkel” - Írottkő Natúrparkért Egyesület és Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság: Miénk itt a rét! rendezvénye.
Az év „családbarát” ökoturisztikai élménye - „Élmény a családnak”- Budakeszi Vadaspark Nonprofit Kft.: Budakeszi Vadaspark.
Az év „hozzáférhető” ökoturisztikai élménye - „Élmény korlátok nélkül”- Szombathelyi Erdészeti Zrt.: Jeli rododendronvirágzás.
Az év „digitális” ökoturisztikai élménye - „Digitális öko-élmény.” - Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság: Tettyei Mésztufa-barlang.
A címet elnyert létesítményeket az Agrárminisztérium és a Magyar Turisztikai Ügynökség kommunikációs tevékenységük során kiemelten kezelik. A kategóriák győztesei korlátlan ideig használhatják „Az év ökoturisztikai élménye 2018” címet.
Rólunk