Határtalan természet, ezeréves kultúra...

Zöld programok

2022. Március 24.

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület célja, hogy a natúrparki településen élők és a natúrparkba látogatók környezettudatosan és a természettel összhangban éljenek.
Mit nevezünk ZÖLD programnak? Azokat a tudatosító és a természet megismerését szolgáló programokat ahol szakemberek segítségével, hiteles tudásátadással kapsz olyan élményeket, melyek megerősítenek abban, hogy az ember a természet része és Te is tehetsz sok mindent azért, hogy tudatos és ténylegesen Föld barát életet éljünk...

Kis dalunkkal (is) invitálunk Téged egy tudatosabb életre!


Chernel nyomában tanösvény tábláit telepítettük Tömördön szombaton, március 18-án. A tanösvény a tömördi játszótértől a Madárvártáig vezet. Rövid videónkat itt nézheted meg.

Itt az alkalom, hogy megismerj egy natúrparki "titkos" forrást és segíts a megtisztításában! Szeretettel várunk!


Tavalyi évünk ZÖLD programjairól készült videóinkat megnézheted youtube csatornánkon. és cikkeket olvashatsz róluk tisztazöld blogunkon.

Mik voltak ezek?

Csodás hangulatú volt a Zöldművészet-zöldhumor rendezvényünk, igazi flow élményt kaptunk...

A zöldművészet-zöldhumor alkotói pályázatunkra beérkezett kiváló pályaműveket is megnézheted, meghallgathatod: tárgyi alkotások, filmes és zenei alkotások, irodalmi alkotások.
És ne feledd! Van egy meglepetésünk is ;)... Számolj el háromig! magyarul, angolul.
Külön kiemelkedő élményt adott dr. Lelkes Orsolya könyvbemutatója. Szánj rá egy fél órát, nézd meg a felvételt, hidd el, érdemes... A Fenntartható hedonizmus című könyvet a Tourinform irodában megvásárolhatod! (Ha önkéntesként segítesz nekünk, akkor ingyenesen is kaphatsz az írónő által dedikált példányt :)!)


Hulladékmentesen rendeztük meg a Hétforrás pikniket is. Tudtad, hogy eszközeinket kölcsönadjuk, tapasztalatainkkal segítünk Neked is, hogy hulladékmentesen tudd saját rendezvényeidet is megvalósítani?

Kiváló hangulatban voltunk hulladékmentesítési akcióinkon is. Csatlakozz hozzánk!Legújabb hírek
2023. Október 26.
Merre járt tudatosító kültéri kiállításunk 2023-ban?Nézd meg milyen rendezvényekre kérték tőlünk kiállításunkat, mely 3 témakörben - élelmiszer pazarlás, hulladékprobléma, körkörös gazdaság - ad tömör, lényegretörő információkat!

Ebben a cikkben képeket is mutatunk!
2023. Október 19.
Búcsú Gulyás ErnőtőlDohányfüstös, karcos hang, jobbító szándékú megjegyzések, kimondott és megtartott szavak és mondatok.

Emlékszel…?

.... januárban azzal voltunk elfoglalva, hogy az Utazás kiállításnak milyen hátteret adjunk. Az egyik legjobb volt, amikor megjelenítettük a turisztikai célpontokat, a Hétforrást, az Írottkőt, a cáki pincét. Kezed munkáját is dicsérte a látvány.

….a szezonban örültünk, ha telítettek voltak a vendégházak, közte a Sziget is. Igényesen, fantasztikus munkabírással saját kezűleg végezted a felújítást. Nagyon szép lett…..

….Orsolya után szerettünk felmenni a Stájer házakhoz, hogy kipihenhessük az egész évi munkát, beszélgethessünk a végzett munkáról és természetesen az előttünk álló feladatokról. Jókat játszottunk, ettünk, ittunk, jól éreztük magunkat egymás társaságában….

….okos és jó javaslatok az éves értékeléskor, közgyűléseken…

…..Adventkor közösen raktuk fel a világító sorokat a Jurisics téri kapuk fölé, tűzifát pakoltunk, a látvány tüzekhez….

…forralt boroztunk, vagy pálinkáztunk a jól végzett munka jutalmául…

Ezek maradnak meg emlékeimben. A tenni akarás, a jobbító, többet akaró, a soha meg nem alkuvó Ernő. Így fogok, fogunk emlékezni Rád.

Gulyás Ernő kedves barátunk, egyesületi tagtársunk hirtelen halála megrendített bennünket.

Emlékét kegyelettel megőrzik barátai, egyesületünk tagjai.

(A megemlékezést írta Somogyi Györgyné és Bakos György.)
2023. Augusztus 23.
Kossuth Rádióban az egyesületünk is megszólaltA 2023. augusztus 4-6. között megrendezett Kőszegi Ostromnapok rendezvényt szinte egész nap közvetítette a Kossuth Rádió és a Dankó Rádió.
2023. Augusztus 8.
natúrparki "nem vetélkedő " családoknak, baráti társaságoknakAz Írottkő Natúrpark megismerése kiváló élményeket tartogat számotokra! A natúrparki vetélkedőt kicsit megújítva, verseny helyett az együttműködést előtérbe helyezve tesszük közzé felhívásunkat családok és baráti társaságok részére. Várjuk jelentkezéseiteket a tisztazold.naturpark@gmail.com e-mail címen.
2023. Június 23.
Egy „titkos” forrás nyomában: Vigitz vagyis inkább WigitzerLágler Hajnalka lelkes természetvédő Kiszsidányban él. Tavasszal szervezte meg egy helyiek által ismert, de amúgy "titkos" forrás rendbetételét. Kérésemre cikket is írt helyi akciójukról. Most a rekkenő nyári hőségben jó visszaemlékezni a friss tavaszra! Olvassátok a lelkes beszámolót szeretettel!
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom