Határtalan természet, ezeréves kultúra...

Szilveszteri koccintás az Óház-kilátónál

2023. Január 27.

Beszámoló az Írottkő Natúrparkért Egyesület által szervezett éjszakai túráról.

A novemberi Márton-napi libatúrát felülmúlóan, közel 70 fő részvételével zajlott az éjszakai túra és Szilveszteri koccintás az Óház-kilátónál az óév utolsó / az újév első óráiban.
December 31-én, szombaton este 22.30 órakor gyülekeztek a résztvevők a Királyvölgy parkolójában, majd Bogáti András, az Írottkő Natúrparkért Egyesület természetvédelemért felelős alelnökének eligazítását követően szervezetten indult a társaság az Óház-kilátóhoz. A meglepően enyhe éjjelen már a kilátónál felállított látványtüzek fénye mellett énekelték a túrázók éjfélkor a Himnuszt, majd gazdag ellátásban részesülve és persze pezsgővel koccintva mulatták az időt az újév első óráiban. Kőszeg Város jóvoltából az Óház-kilátó földszinti helyiségét is használhatta a túrát szervező Írottkő Natúrparkért Egyesület. Az itt kialakított "büfében" forraltbort, teát, zsíroskenyeret, péksüteményt és korhelylevest kaptak a résztvevők. A résztvevők kiszolgálását maximális profizmussal végezték natúrparki önkéntesek, illetve a Kőszegi Gyalogló Klub tagjai. A falatozás-iszogatás közben kisorsolták a kőszegi Sziget Vendégház jóvoltából felajánlott nyereményt, egy két főre szóló, kétéjszakás kőszegi pihenést. Az enyhe időjárás némileg visszafogott fogyasztást eredményezett, ám semmi sem veszett kárba, a megmaradt ételek-italokkal ugyanis január elsején a Kőszegi Szociális Gondozási Központ egyik intézményének lakóit tették boldoggá a szervezők.
Köszönet illet minden önkéntest-támogatót-szolgáltatót, aki a rendezvény lebonyolításában tevékenyen közreműködött és segítette a szervezőket. Valódi összefogás eredményezte a nagy sikert, melynek köszönhetően idilli körülmények közt búcsúztatták az éjszakai túra résztvevői az óévet, és köszönthették a reményekben gazdag 2023-as újévet.
Fotók: Deli Levente, Büki László Vaskarika.hu
További képek és cikk: http://vaskarika.hu/hirek/reszletek/23061/megizzadtunk_a_holdfenyes_osvenyen_es_jartunk_a_szalasi-bunker_m/?fbclid=IwAR1BjcYTqqJcLJlRsZL4JllQKn6vqcT_ITHDqKzzf1OeJFLVaqfd-IDTOek
Legújabb hírek
2024. Február 12.
Díjazták az Európai Hulladékcsökkentési Hét akciónkatAz Írottkő Natúrparkért Egyesület környezettudatos életmódot segítő akciói egyre nagyobb érdeklődést kapnak. A téma folyamatosan napirenden és fókuszban van, az egyesületi munkaszervezet Zöld csoportjának köszönhetően. Olykor csatlakozunk nemzetközi akciókhoz is, ilyenkor kicsit több figyelem hárul a hétköznapi tevékenységeinkre. 2023-ban november 20-26 között tartottuk figyelemfelkeltő akciónkat az Európai Hulladékcsökkentési Héthez kapcsolódóan. Az Energiastratégiai Intézet értékelte tevékenységünket, civil szervezetek kategóriában 1. helyezettek lettünk, és a nemzetközi versenybe is benevezték szemléletformáló programunkat.

Ebben a cikkben videót is találsz az eseményről!
2024. Február 5.
Mindenki halaszthatatlan feladata...A kiváló előadó Szathmáry Eörs, az okok feltárását követően előadásban arra keresi a választ, hogy mely döntési helyzetekben lehetne a közgondolkodást egyfajta globális együttműködés felé terelni, amely segítene letéríteni civilizációnkat az összeomlás felé vezető útról egy fenntartható világ felé.

A videót ebben a cikkben találod.
2023. Október 26.
Merre járt tudatosító kültéri kiállításunk 2023-ban?Nézd meg milyen rendezvényekre kérték tőlünk kiállításunkat, mely 3 témakörben - élelmiszer pazarlás, hulladékprobléma, körkörös gazdaság - ad tömör, lényegretörő információkat!

Ebben a cikkben képeket is mutatunk!
2023. Október 19.
Búcsú Gulyás ErnőtőlDohányfüstös, karcos hang, jobbító szándékú megjegyzések, kimondott és megtartott szavak és mondatok.

Emlékszel…?

.... januárban azzal voltunk elfoglalva, hogy az Utazás kiállításnak milyen hátteret adjunk. Az egyik legjobb volt, amikor megjelenítettük a turisztikai célpontokat, a Hétforrást, az Írottkőt, a cáki pincét. Kezed munkáját is dicsérte a látvány.

….a szezonban örültünk, ha telítettek voltak a vendégházak, közte a Sziget is. Igényesen, fantasztikus munkabírással saját kezűleg végezted a felújítást. Nagyon szép lett…..

….Orsolya után szerettünk felmenni a Stájer házakhoz, hogy kipihenhessük az egész évi munkát, beszélgethessünk a végzett munkáról és természetesen az előttünk álló feladatokról. Jókat játszottunk, ettünk, ittunk, jól éreztük magunkat egymás társaságában….

….okos és jó javaslatok az éves értékeléskor, közgyűléseken…

…..Adventkor közösen raktuk fel a világító sorokat a Jurisics téri kapuk fölé, tűzifát pakoltunk, a látvány tüzekhez….

…forralt boroztunk, vagy pálinkáztunk a jól végzett munka jutalmául…

Ezek maradnak meg emlékeimben. A tenni akarás, a jobbító, többet akaró, a soha meg nem alkuvó Ernő. Így fogok, fogunk emlékezni Rád.

Gulyás Ernő kedves barátunk, egyesületi tagtársunk hirtelen halála megrendített bennünket.

Emlékét kegyelettel megőrzik barátai, egyesületünk tagjai.

(A megemlékezést írta Somogyi Györgyné és Bakos György.)
2023. Augusztus 23.
Kossuth Rádióban az egyesületünk is megszólaltA 2023. augusztus 4-6. között megrendezett Kőszegi Ostromnapok rendezvényt szinte egész nap közvetítette a Kossuth Rádió és a Dankó Rádió.
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom