Honlapunk megújult! Feltöltésén dolgozunk. Megértésedet köszönjük!

Natúrparki Advent 2022

2022. December 23.

Az idei évben advent harmadik hétvégéjén, december 10-én szombaton és 11-én vasárnap került megrendezésre a Natúrparki Advent Kőszegen a Jurisics téren. A rendezvény különlegességét az adta, hogy csakis natúrparki településekről érkező vásárosok és előadók színesítették a programot.

A két nap alatt összesen 16 vásáros kínálta szép, illetve finom portékáját. A legnépszerűbb termék természetesen a forralt bor volt, de idén a korábbinál jóval nagyobb figyelem irányult a házi készítésű süteményekre, melyet Kőszeg Meseváros-Központi Óvoda szülői munkaközössége illetve a Kőszegi Borbarát Hölgyek árusítottak. A kőszegi adventi vásárok történetében új színfolt volt, hogy Dr. Gürtler Katalinnak köszönhetően kóser süteményeket is kóstolhattak az érdeklődők. A Lábasházban fazekas munkák és fazekas bemutató fogadta a látogatókat.

Vasárnap igencsak szeles és nagyon hideg időjárás fogadta a Natúrparki Adventre érkezőket, a látványtüzek azonban nem csak kellemes meleget, hanem extra hangulatot is adtak a rendezvénynek. Délután négy óra környékén kezdődtek a kulturális műsorok: verset szavaltak a kőszegi általános iskolák diákjai, fuvola csendült, ének zendült, betlehemesek érkeztek Gencsapátiból, énekelt a kőszegszerdahelyi Vadrózsa Népdalkör és a kőszegi Nyugdíjas Klub kórusa, harsonások muzsikáltak karácsonyi dallamokat.

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület ZÖLD csoportja három adventi vásáros segítségével és közreműködésével „zöldítő nyereményjátékot” hirdetett a PUREGREEN (Tisztazöld) projekt keretein belül. A környezettudatos, zöld és "zero waste" szolgáltatók voltak: Boltoda és Magműhely, Láng Pincészet, Schrott Méhészet. A szolgáltatókat a PUREGREEN projektből beszerzett eszközök használatával segítettük a hulladékmentes szolgáltatás nyújtásában. A zöldítő nyereményjáték keretében az adventi közönséggel megismertettük a Földbarát élet elemeit, és felhívtuk a figyelmet arra, hogy a ZÖLD csoportot és az általuk nyújtott szolgáltatásokat az egyesület Kelcz-Adelffy utca 5. szám alatti irodájában keressék az érdeklődők. A Magműhely előtt beszélgettünk a zero waste szolgáltatást igénybe vevő látogatókkal a Földbarát életről. A zöldítő beszélgetésben részt vevő vállalkozó kedvűek kipróbálhatták, milyen utazni azon a tringán (3 kerekű triciklin) amit a PUREGREEN (Tisztazöld) projekt keretében vásároltunk.

A fél hatkor kezdődő gyertyagyújtásra ismét nagy tömeg érkezett a Jurisics térre. A város adventi koszorúja idén is Bakos György virágkötő keze munkáját dicséri. A három gyertyát a református egyházközség gyújtotta. Prof. Dr. Lőrincz Zoltán teológus beszédében azt kívánta, hogy Karácsonykor mindannyiunkban az isteni eredetű belső fény világítson. A gyertyagyújtás után a katolikus Plébániahivatal udvarán látogatható volt az itt felépített betlehem is.

Az adventi vásár aláfestő zenéjeként Kőszeg Város Fúvószenekarának 2020-21-22-es adventi kalendárium zenéi szóltak, melyek egészen december 24-ig minden este egy-egy újabb zeneművel segítik a karácsonyi hangolódást.


A vásárt szervező Írottkő Natúrparkért Egyesület köszönetet mond:
- Kőszeg Város Önkormányzatának a vásár megszervezésének lehetőségéért és a Városháza kapualjának használatáért;
- a Jurisics Vár Művelődési Központ és Várszínháznak a hang-és fénytechnika valamint sörpadok és az áramforrások biztosításáért;
- a Kőszegi Városüzemeltető Kft.-nak a mobil hulladékgyűjtők biztosítása és vásárkellékek szállítása vonatkozásában;
- a Szombathelyi Erdészeti Zrt.-nek a vásári hangulathoz elengedhetetlen látványtüzek kapcsán tűzifa felajánlásáért;
- dr. Kapiller Sarolta Hivatalvezető Asszonynak, Agg Klára és Martis Béla tulajdonosoknak a Jurisics téri kapualjak használatáért;
- a Béri Balog Ádám és a Bersek József általános iskola, valamint a Dr. Nagy László EGYMI és a Jurisich Miklós Gimnázium diákjainak, a Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes betlehemeseinek, a Vadrózsa Népdalkör és a kőszegi Nyugdíjas Klub énekeseinek, valamint Kőszeg Város Fúvószenekara harsonásainak.

Áldott, Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánunk!

Írottkő Natúrparkrét Egyesület
Legújabb hírek
2023. Március 22.
Millió lépés az iskoládért!Az Írottkő Natúrpark olyan szerencsés helyzetben van, hogy az országos kéktúra és a dél-dunántúli kéktúra útvonala is keresztül megy rajta, több településünket is érintve! A "Millió lépés az iskoládért" kihívás lényege, hogy minél többen kiránduljanak az egészségükért és az iskolájukért a Kékkör "vonalán". A 77 napon keresztül tartó kihívás (március 27-június 11-ig) lépéseit okos eszközökkel számolják ill. több mozgásforma alakítható át lépésszámmá.
2023. Március 20.
Chernel nyomában tanösvény telepítése Tömördön2023. március 18-án szombaton telepítettük Tömördön a Madárvártához vezető tanösvényt :).
2023. Március 14.
ÁlláshirdetésAz Írottkő Natúrparkért Egyesület a Kőszegi Tourinform irodába turisztikai desztinációs feladatokra irodavezetőt keres teljes munkaidőben, határozatlan időre.
2023. Március 13.
Tudod-e hol van a Vigitz forrás?Van egy kis natúrparki falu, egy kiváló közösség, egy új aktív egyesülettel. Van egy forrás, ami nincs rajta a térképeken, de a helyiek tudják hol van... Van egy lelkes csapat, akik a kis "titkos" forrás környékét megtisztítják, rendbe teszik. És van egy natúrparki Zöld csoport akik segítenek nekik, hogy mindenki tudjon akciójukról, és minél többen tudjanak segíteni. Összefogás. Együttműködés. Közös cél :)! Csatlakozz Te is!

ha az alul lévő linkre kattintasz a letöltések mappádban megtalálod a forrás tisztítás plakátját a részletekkel :)
2023. Március 6.
"Hátizsákban az erdő" pályázati felhívás óvodáknak, határidő március 18.A natúrparki óvodák figyelmébe ajánljuk az Országos Erdészeti Egyesület által kiírt pályázatot. A kiírást itt érhetitek el.
"A „Hátizsákban az erdő” módszertani gyűjteménnyel szeretnénk ablakot nyitni a természet csodáira, az élmény útján történő ismeretátadásra. Célunk, hogy a jelen pályázat útján elnyerhető eszközök és leírások segítségével az óvodapedagógusok saját maguk is képesek legyenek élményteli foglalkozásokat tartani, ha esetleg nem áll módjukban ellátogatni egy erdészeti erdei iskolába. A hátizsákban található terepi eszközök mind a tapasztalati úton történő tanulást szolgálják és számos új játék, feladat, foglalkozás épülhet rájuk."

Az egyszerű, néhány perc alatt kitölthető adatlapot itt találjátok.

A pályázók közül sorsolással döntik el, hogy ki kapja a 60 db. hátizsák egyikét.

Hné Korom Zita
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom