Honlapunk megújult! Feltöltésén dolgozunk. Megértésedet köszönjük!

Írottkő Natúrparkért Egyesület

2022. Március 9.

Az 1997-ben létrehozott és a 2004-ben kialakult természetvédelmi törvényi szabályozás szerint 2006-ban hivatalosan is natúrparki címet kapott Írottkő Natúrpark munkaszervezete az Írottkő Natúrparkért Egyesület, amely a natúrpark működtetésével és képviseletével kapcsolatos feladatokat látja el.

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület megalakulásaAz Írottkő Natúrpark megvalósításának gondolata már az 1980-as évek végén megfogalmazódott. A Fertő-Hanság Nemzeti Park létrehozására megalakult osztrák-magyar vegyesbizottság kezdte el az előkészítő munkálatokat.
A natúrpark létrehozásának 1996-ban a Phare CBC program adott lendületet, melynek során a szomszédos ausztriai települések és civil szervezetek konkrét lépéseket tettek a saját területükön tervezett Naturpark Geschriebenstein (magyarul: Írottkő Natúrpark) létrehozására. Ennek 1996. május 16-i megnyitását követően Kőszeg város, Cák, Bozsok, Kőszegszerdahely, Kőszegdoroszló és Velem községek, továbbá a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság Vas Megyei Irodája a Szombathelyi Erdészeti Rt-vel közösen megkezdte egy, a natúrpark működtetését célzó szervezet kialakítását. A natúrpark létrehozásának és működtetésének azóta is motorja az Írottkő Natúrparkért Egyesület, mely 1997. április 17-én jött létre.
Az egyesület tagjai az alapítók mellett magánszemélyek, vállalkozások. Időközben további települések csatlakoztak a natúrparkhoz (Csepreg, Gencsapáti, Gyöngyösfalu, Horvátzsidány, Kiszsidány, Kőszegpaty, Lukácsháza, Nemescsó, Ólmod, Peresznye, Pusztacsó és Tömörd), melynek következtében területe mára 18 községhatárra bővült.
Az Írottkő Natúrpark területéről itt találsz térképet és itt tudhatsz meg többet.

Hosszútávú céljankA kőszegi kistérség vonzerői alkalmasak sajátos és egyedi turisztikai termék kialakítására, ezáltal a térség versenyképességének fokozására. A fejlesztés során a fenntarthatóságot a turizmus valamennyi területén alapkövetelménynek kell tekinteni, de ezen belül olyan komplex turisztikai termékek kialakítására kell törekedni, amelyek egyedi, sajátos és nemzetközileg versenyképes vonzerőkön alapulnak. A kőszegi kistérség ilyen egyedi, átfogó turisztikai terméke a natúrpark. A natúrpark alapja a fenntartható, ökológiai szemléletű turizmus, a természeti környezet értékeinek megőrzése, együtt élni ezekkel a jelenben, és a jövő számára is megőrizni.
Cél, hogy az Írottkő Natúrpark Magyarországon és külföldön is egy márka legyen, ökológiai szemléletű turizmust jelentsen, ahol a vendég szép, tiszta természeti környezetben ismerheti meg a tájegység értékeit, ahol odafigyelnek a vendég igényeire, de a vendég számára is fontos legyen a környezet védelme.

AlapszabályÍrottkő Natúrparkért Egyesület alapszabályát ide klikkelve töltheti le.

Az egyesület tagsága


Az egyesület tagsága kb. 140 tagból tevődik össze, önkormányzatok, magánszemélyek, szolgáltatók, kézművesek és egyéb szervezetek. Az aktuális taglista itt tölthető le.

Belépési nyilatkozatKérjük, olvassa el az egyesületi alapszabályt. Amennyiben támogatja céljainkat, törekvéseinket, és szeretne belépni egyesületünkbe, kérjük, töltse ki az Önnek megfelelő belépési nyilatkozatot, és adja le egyesületi irodánkba. (Kőszeg, Fő tér 2.)

Belépési nyilatkozat letöltése: Magánszemély Turisztikai szolgáltató Cég

A belépési nyilatkozat elnökség által történő elfogadása után tagunkkal együttműködési megállapodást írunk alá, melynek alap-formátuma itt letölthető és megtekinthető.

Munkatársak::BOXLIST_MUNKATARSAK::

Vezető tisztségviselők


Az egyesület elnöksége:Az Írottkő Natúrparkért Egyesület elnöke Schrott Tamás, gazdasági szakmérnök, környezetvédelmi szakmérnök, méhész.
Alelnökök a 4 natúrparki pillér szerint:
  • Turizmus-rekreáció: Bakos Márton, turisztikai szakember.
  • Környezeti tudatosság és szemléletformálás: Illés Péter biológiatanár (Kőszegi Evangélikus Gimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium), agrármérnök.
  • Vidékfejlesztés: Szerdahelyi-Bánó Irén, Nemescsó polgármestere.
  • Természetvédelem: Bogáti András, a Vasi Zöld Út Kft. ügyvezetője, túravezető, polgári természetőr.

(A tisztségviselők társadalmi megbízatásúak, operatív ügyekben munkatársainkat keresd!)

Közhasznúsági jelentésekLetöltések

Legújabb hírek
2023. Március 22.
Millió lépés az iskoládért!Az Írottkő Natúrpark olyan szerencsés helyzetben van, hogy az országos kéktúra és a dél-dunántúli kéktúra útvonala is keresztül megy rajta, több településünket is érintve! A "Millió lépés az iskoládért" kihívás lényege, hogy minél többen kiránduljanak az egészségükért és az iskolájukért a Kékkör "vonalán". A 77 napon keresztül tartó kihívás (március 27-június 11-ig) lépéseit okos eszközökkel számolják ill. több mozgásforma alakítható át lépésszámmá.
2023. Március 20.
Chernel nyomában tanösvény telepítése Tömördön2023. március 18-án szombaton telepítettük Tömördön a Madárvártához vezető tanösvényt :).
2023. Március 14.
ÁlláshirdetésAz Írottkő Natúrparkért Egyesület a Kőszegi Tourinform irodába turisztikai desztinációs feladatokra irodavezetőt keres teljes munkaidőben, határozatlan időre.
2023. Március 13.
Tudod-e hol van a Vigitz forrás?Van egy kis natúrparki falu, egy kiváló közösség, egy új aktív egyesülettel. Van egy forrás, ami nincs rajta a térképeken, de a helyiek tudják hol van... Van egy lelkes csapat, akik a kis "titkos" forrás környékét megtisztítják, rendbe teszik. És van egy natúrparki Zöld csoport akik segítenek nekik, hogy mindenki tudjon akciójukról, és minél többen tudjanak segíteni. Összefogás. Együttműködés. Közös cél :)! Csatlakozz Te is!

ha az alul lévő linkre kattintasz a letöltések mappádban megtalálod a forrás tisztítás plakátját a részletekkel :)
2023. Március 6.
"Hátizsákban az erdő" pályázati felhívás óvodáknak, határidő március 18.A natúrparki óvodák figyelmébe ajánljuk az Országos Erdészeti Egyesület által kiírt pályázatot. A kiírást itt érhetitek el.
"A „Hátizsákban az erdő” módszertani gyűjteménnyel szeretnénk ablakot nyitni a természet csodáira, az élmény útján történő ismeretátadásra. Célunk, hogy a jelen pályázat útján elnyerhető eszközök és leírások segítségével az óvodapedagógusok saját maguk is képesek legyenek élményteli foglalkozásokat tartani, ha esetleg nem áll módjukban ellátogatni egy erdészeti erdei iskolába. A hátizsákban található terepi eszközök mind a tapasztalati úton történő tanulást szolgálják és számos új játék, feladat, foglalkozás épülhet rájuk."

Az egyszerű, néhány perc alatt kitölthető adatlapot itt találjátok.

A pályázók közül sorsolással döntik el, hogy ki kapja a 60 db. hátizsák egyikét.

Hné Korom Zita
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom