Határtalan természet, ezeréves kultúra...

Idén is feltárultak kőszeg rejtett kincsei

2022. Augusztus 26.

Szeptember 17-18-án a "Kulturális Örökség Napjai" rendezvénysorozat keretében megnyíltak Kőszeg rejtett kincsei is. A kétnapos program során több mint 21 ikonikus kőszegi épület várta a kíváncsi látogatókat-felfedezőket.

Az idei évben komoly hangsúlyt kaptak a tematikus előadások is, melyeknek mind központi témája volt Kőszeg illetve egykori neves polgárai. Kiragadott részleteket láthattunk Kőszegen készült filmekből, megismerkedhettünk nem csak Magyarország, de az egész európai kontinens első női színházi rendezőnőjének történetével. Fazekas bemutatót láthattunk és tapasztalhattunk a Lábasházban, ahol egyúttal öreg kőszegi épületek kapuiról-ablakairól készült grafikák kiállítása is megnyílt. Természetesen séták és épületvezetések is helyet kaptak a programban, mind-mind komoly részvételi aránnyal, nagy népszerűségnek örvendve.

A Kőszegen jelen lévő 4 hitközség (katolikus, evangélikus, református, zsidó) szakrális épületei is megnyíltak. Volt, ahol koncert, másutt épületművészeti előadások, megint máshol a régmúlt elfeledett "kamrái" tárultak fel. Mondhatjuk, hogy mélységből a magasságba vezetett az utunk a Szent Jakab templom főkriptájától egészen az Evangélikus Templom harangtornyáig bezárólag...

Helyenként előzetes regisztráció a részvételi korlátok miatt szükséges volt, ugyanakkor minden program ingyenesen látogatható volt. Köszönet illeti tehát az előadókat-társszervezőket, akik szabadidejüket a kultúra oltárán áldozták mindezt magas színvonalon, nagy odaadással, mindkét napon...

Básthy Béla, Kőszeg Város polgármestere köszönetét fejezte ki az örökség-mentőknek, sok sikert kívánt a további munkákhoz, a szervezőket pedig arra biztatta, hogy az idei tendenciát követve jövőre ha lehetséges, még több rejtett kincset fedjenek fel a lelkes érdeklődők előtt.

A "Csodálatos Magyarország" facebook oldal fényképei IDE kattintva lapozhatóak...

A Kőszegi Jézus Szíve Plébánia facebook oldal fényképei IDE kattintva lapozhatóak...
Legújabb hírek
2024. Február 12.
Díjazták az Európai Hulladékcsökkentési Hét akciónkatAz Írottkő Natúrparkért Egyesület környezettudatos életmódot segítő akciói egyre nagyobb érdeklődést kapnak. A téma folyamatosan napirenden és fókuszban van, az egyesületi munkaszervezet Zöld csoportjának köszönhetően. Olykor csatlakozunk nemzetközi akciókhoz is, ilyenkor kicsit több figyelem hárul a hétköznapi tevékenységeinkre. 2023-ban november 20-26 között tartottuk figyelemfelkeltő akciónkat az Európai Hulladékcsökkentési Héthez kapcsolódóan. Az Energiastratégiai Intézet értékelte tevékenységünket, civil szervezetek kategóriában 1. helyezettek lettünk, és a nemzetközi versenybe is benevezték szemléletformáló programunkat.

Ebben a cikkben videót is találsz az eseményről!
2024. Február 5.
Mindenki halaszthatatlan feladata...A kiváló előadó Szathmáry Eörs, az okok feltárását követően előadásban arra keresi a választ, hogy mely döntési helyzetekben lehetne a közgondolkodást egyfajta globális együttműködés felé terelni, amely segítene letéríteni civilizációnkat az összeomlás felé vezető útról egy fenntartható világ felé.

A videót ebben a cikkben találod.
2023. Október 26.
Merre járt tudatosító kültéri kiállításunk 2023-ban?Nézd meg milyen rendezvényekre kérték tőlünk kiállításunkat, mely 3 témakörben - élelmiszer pazarlás, hulladékprobléma, körkörös gazdaság - ad tömör, lényegretörő információkat!

Ebben a cikkben képeket is mutatunk!
2023. Október 19.
Búcsú Gulyás ErnőtőlDohányfüstös, karcos hang, jobbító szándékú megjegyzések, kimondott és megtartott szavak és mondatok.

Emlékszel…?

.... januárban azzal voltunk elfoglalva, hogy az Utazás kiállításnak milyen hátteret adjunk. Az egyik legjobb volt, amikor megjelenítettük a turisztikai célpontokat, a Hétforrást, az Írottkőt, a cáki pincét. Kezed munkáját is dicsérte a látvány.

….a szezonban örültünk, ha telítettek voltak a vendégházak, közte a Sziget is. Igényesen, fantasztikus munkabírással saját kezűleg végezted a felújítást. Nagyon szép lett…..

….Orsolya után szerettünk felmenni a Stájer házakhoz, hogy kipihenhessük az egész évi munkát, beszélgethessünk a végzett munkáról és természetesen az előttünk álló feladatokról. Jókat játszottunk, ettünk, ittunk, jól éreztük magunkat egymás társaságában….

….okos és jó javaslatok az éves értékeléskor, közgyűléseken…

…..Adventkor közösen raktuk fel a világító sorokat a Jurisics téri kapuk fölé, tűzifát pakoltunk, a látvány tüzekhez….

…forralt boroztunk, vagy pálinkáztunk a jól végzett munka jutalmául…

Ezek maradnak meg emlékeimben. A tenni akarás, a jobbító, többet akaró, a soha meg nem alkuvó Ernő. Így fogok, fogunk emlékezni Rád.

Gulyás Ernő kedves barátunk, egyesületi tagtársunk hirtelen halála megrendített bennünket.

Emlékét kegyelettel megőrzik barátai, egyesületünk tagjai.

(A megemlékezést írta Somogyi Györgyné és Bakos György.)
2023. Augusztus 23.
Kossuth Rádióban az egyesületünk is megszólaltA 2023. augusztus 4-6. között megrendezett Kőszegi Ostromnapok rendezvényt szinte egész nap közvetítette a Kossuth Rádió és a Dankó Rádió.
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom