Honlapunk megújult! Feltöltésén dolgozunk. Megértésedet köszönjük!

Adományozási lehetőségek

2022. Március 10.

Kérjük, támogassa az Írottkő Natúrparkért Egyesület munkáját Ön is adója 1%-val! ADÓSZÁM: 18886779-1-18

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület 1997-ben alapított közhasznú, civil szervezet, mely önkormányzatok, intézmények, szervezetek, vállalkozók és magánszemélyek részvételével működik. Jelenleg 18 település, 10 egyéb szervezet, 85 szolgáltató és 28 magánszemély alkotja tagságát.

Az egyesület célja az Írottkő Natúrpark természeti és kulturális értékeinek feltárása, megőrzése és bemutatása. Tevékenységei közé tartozik a természeti környezet, a helyi értékek és a kulturális örökség védelme, ökoturisztikai fejlesztések végrehajtása, ismeretterjesztés, környezeti nevelés, szemléletformálás, a térség turizmusának fejlesztése, koordinálása.

Találkozhatsz egyesületünk tevékenységével a természeti környezet ápolására szervezett akcióknál (Fogadj örökbe, tisztasági akciók, önkéntes forrástakarítások). Részt vehetsz programjaink, képzéseink, helyi termék bemutatóink, előadásaink bármelyikén, melyeket évente több alkalommal és ingyenesen szervezünk. Találkozhattunk "Aktívan a Natúrparkban" vetélkedőinken is, ahol a helyi lakosság, valamint gyermekeink natúrparki ismereteit szeretnénk gyarapítani és elősegíteni csodás térségünk jobb megismerését. Programjaink közül kiemelkedik a MIÉNK ITT A RÉT - Madarak és Fák Napja, a „Ha hétvége, akkor Natúrpark” egész éven át tartó tematikus programsorozat, a hulladékmentes Hétforrás piknik, az Írottkő Vándorlás, a Natúrpark ízei, gasztronómiai fesztivál-Orsolya napi vásár, a Kőszegi Advent.

Ha az Írottkő Natúrpark területén kirándulsz, megismerheted a környék ritkaságait, melynek felfedezésénél tanösvények segítenek az ismeretszerzésben, és több, nemzetközi túraútvonal biztosítja az aktív pihenést. Az Európai Bizottság az Írottkő Natúrparkot Kiváló Európai Úticélnak minősítette, 2009-ben elnyerte a „Magyarország legjobban fejlődő ökoturisztikai desztinációja” címet. Tevékenységünk folyamatosan nyomon követhető a www.naturpark.hu weboldalon.

Tisztelettel kérünk, hogy ha egyetértesz tevékenységünkkel, célkitűzéseinkkel, akkor támogasd közhasznú szervezetünket.

Amennyiben úgy döntesz, hogy jövedelemadód 1%-át Egyesületünk javára, a fenti célok megvalósítására ajánlod fel, akkor az alábbi nevet és adószámot írd be az adóbevallásba:

Írottkő Natúrparkért Egyesület
Adószám: 18886779-1-18Legújabb hírek
2023. Március 22.
Millió lépés az iskoládért!Az Írottkő Natúrpark olyan szerencsés helyzetben van, hogy az országos kéktúra és a dél-dunántúli kéktúra útvonala is keresztül megy rajta, több településünket is érintve! A "Millió lépés az iskoládért" kihívás lényege, hogy minél többen kiránduljanak az egészségükért és az iskolájukért a Kékkör "vonalán". A 77 napon keresztül tartó kihívás (március 27-június 11-ig) lépéseit okos eszközökkel számolják ill. több mozgásforma alakítható át lépésszámmá.
2023. Március 20.
Chernel nyomában tanösvény telepítése Tömördön2023. március 18-án szombaton telepítettük Tömördön a Madárvártához vezető tanösvényt :).
2023. Március 14.
ÁlláshirdetésAz Írottkő Natúrparkért Egyesület a Kőszegi Tourinform irodába turisztikai desztinációs feladatokra irodavezetőt keres teljes munkaidőben, határozatlan időre.
2023. Március 13.
Tudod-e hol van a Vigitz forrás?Van egy kis natúrparki falu, egy kiváló közösség, egy új aktív egyesülettel. Van egy forrás, ami nincs rajta a térképeken, de a helyiek tudják hol van... Van egy lelkes csapat, akik a kis "titkos" forrás környékét megtisztítják, rendbe teszik. És van egy natúrparki Zöld csoport akik segítenek nekik, hogy mindenki tudjon akciójukról, és minél többen tudjanak segíteni. Összefogás. Együttműködés. Közös cél :)! Csatlakozz Te is!

ha az alul lévő linkre kattintasz a letöltések mappádban megtalálod a forrás tisztítás plakátját a részletekkel :)
2023. Március 6.
"Hátizsákban az erdő" pályázati felhívás óvodáknak, határidő március 18.A natúrparki óvodák figyelmébe ajánljuk az Országos Erdészeti Egyesület által kiírt pályázatot. A kiírást itt érhetitek el.
"A „Hátizsákban az erdő” módszertani gyűjteménnyel szeretnénk ablakot nyitni a természet csodáira, az élmény útján történő ismeretátadásra. Célunk, hogy a jelen pályázat útján elnyerhető eszközök és leírások segítségével az óvodapedagógusok saját maguk is képesek legyenek élményteli foglalkozásokat tartani, ha esetleg nem áll módjukban ellátogatni egy erdészeti erdei iskolába. A hátizsákban található terepi eszközök mind a tapasztalati úton történő tanulást szolgálják és számos új játék, feladat, foglalkozás épülhet rájuk."

Az egyszerű, néhány perc alatt kitölthető adatlapot itt találjátok.

A pályázók közül sorsolással döntik el, hogy ki kapja a 60 db. hátizsák egyikét.

Hné Korom Zita
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom