Határtalan természet, ezeréves kultúra...

Adományozási lehetőségek

2022. Március 10.

Kérjük, támogassa az Írottkő Natúrparkért Egyesület munkáját Ön is adója 1%-val! ADÓSZÁM: 18886779-1-18

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület 1997-ben alapított közhasznú, civil szervezet, mely önkormányzatok, intézmények, szervezetek, vállalkozók és magánszemélyek részvételével működik. Jelenleg 18 település, 10 egyéb szervezet, 85 szolgáltató és 28 magánszemély alkotja tagságát.

Az egyesület célja az Írottkő Natúrpark természeti és kulturális értékeinek feltárása, megőrzése és bemutatása. Tevékenységei közé tartozik a természeti környezet, a helyi értékek és a kulturális örökség védelme, ökoturisztikai fejlesztések végrehajtása, ismeretterjesztés, környezeti nevelés, szemléletformálás, a térség turizmusának fejlesztése, koordinálása.

Találkozhatsz egyesületünk tevékenységével a természeti környezet ápolására szervezett akcióknál (Fogadj örökbe, tisztasági akciók, önkéntes forrástakarítások). Részt vehetsz programjaink, képzéseink, helyi termék bemutatóink, előadásaink bármelyikén, melyeket évente több alkalommal és ingyenesen szervezünk. Találkozhattunk "Aktívan a Natúrparkban" vetélkedőinken is, ahol a helyi lakosság, valamint gyermekeink natúrparki ismereteit szeretnénk gyarapítani és elősegíteni csodás térségünk jobb megismerését. Programjaink közül kiemelkedik a MIÉNK ITT A RÉT - Madarak és Fák Napja, a „Ha hétvége, akkor Natúrpark” egész éven át tartó tematikus programsorozat, a hulladékmentes Hétforrás piknik, az Írottkő Vándorlás, a Natúrpark ízei, gasztronómiai fesztivál-Orsolya napi vásár, a Kőszegi Advent.

Ha az Írottkő Natúrpark területén kirándulsz, megismerheted a környék ritkaságait, melynek felfedezésénél tanösvények segítenek az ismeretszerzésben, és több, nemzetközi túraútvonal biztosítja az aktív pihenést. Az Európai Bizottság az Írottkő Natúrparkot Kiváló Európai Úticélnak minősítette, 2009-ben elnyerte a „Magyarország legjobban fejlődő ökoturisztikai desztinációja” címet. Tevékenységünk folyamatosan nyomon követhető a www.naturpark.hu weboldalon.

Tisztelettel kérünk, hogy ha egyetértesz tevékenységünkkel, célkitűzéseinkkel, akkor támogasd közhasznú szervezetünket.

Amennyiben úgy döntesz, hogy jövedelemadód 1%-át Egyesületünk javára, a fenti célok megvalósítására ajánlod fel, akkor az alábbi nevet és adószámot írd be az adóbevallásba:

Írottkő Natúrparkért Egyesület
Adószám: 18886779-1-18Legújabb hírek
2023. Augusztus 23.
Kossuth Rádióban az egyesületünk is megszólaltA 2023. augusztus 4-6. között megrendezett Kőszegi Ostromnapok rendezvényt szinte egész nap közvetítette a Kossuth Rádió és a Dankó Rádió.
2023. Augusztus 8.
natúrparki "nem vetélkedő " családoknak, baráti társaságoknakAz Írottkő Natúrpark megismerése kiváló élményeket tartogat számotokra! A natúrparki vetélkedőt kicsit megújítva, verseny helyett az együttműködést előtérbe helyezve tesszük közzé felhívásunkat családok és baráti társaságok részére. Várjuk jelentkezéseiteket a tisztazold.naturpark@gmail.com e-mail címen.
2023. Június 23.
Egy „titkos” forrás nyomában: Vigitz vagyis inkább WigitzerLágler Hajnalka lelkes természetvédő Kiszsidányban él. Tavasszal szervezte meg egy helyiek által ismert, de amúgy "titkos" forrás rendbetételét. Kérésemre cikket is írt helyi akciójukról. Most a rekkenő nyári hőségben jó visszaemlékezni a friss tavaszra! Olvassátok a lelkes beszámolót szeretettel!
2023. Június 15.
Beszélgetés a megújuló energiaforrásokról közérthetőenKét kiváló szakember segít eligazodni a tények tengerében a környezettudatos megújuló energiaforrásokról: a Soproni Egyetem Környezet-és Természetvédelmi Intézetének docense Dr Vityi Andrea és egy gyakorlati szakember a Green Line Kft-től Váradi Gábor.
2023. Június 10.
Zöld nap - tudományos séta Keszei Balázzsal és Illés PéterrelEgy kellemes séta keretében két kiváló biológiatanár vezet be bennünket a környék érdekes növény-és állatvilágába. Találkozzunk Kőszegen a Kálvária utcában, az idősotthon parkolója előtt, szombaton 10 órakor.
Iratkozz fel a Natúrpark hírlevelére!
Közvetlenül a postafiókodba kaphatod a natúrparkkal kapcsolatos híreket, értesülj elsőként a rendezvényekről, és ne maradj le túraajánlatainkról sem!
Működjünk együtt - vegyél részt a Natúrpark tevékenységeiben!
Csatlakozz az Írottkő Natúrparkért Egyesület kezdeményezéseihez, akcióihoz, vegyél részt rendezvényeinken! Lehetsz együttműködő partnerünk, vagy egyesületi tagunk. Van lehetőség önkéntes feladatok végzésére, vagy más módon történő részvételre.
A lehető legjobb felhasználói élmény érdekében úgynevezett sütiket (cookie) használunk. Ön hozzájárul a sütikhez, ha továbbra is használja weboldalunkat. Adatkezelési tájékoztató Elfogadom